עמוד הבית / אטרקציות / מסלולי הליכה

מסלולי הליכה


 

מסלולי הליכה בקפריסין הם דרך נפלאה לגלות את אופיו הכפרי של האי. עבור חובבי טבע קפריסין היא גן עדן אמיתי. במשך כל השנה האי מציע איזורים כפריים מגוונים ותנאי הליכה אידיאלים. מרשימים במיוחד הם הרי הטרודוס - אויר ההרים הצלול וריח הארזים, האורנים ויערות הברוש הם חוויה מיוחדת במינה. חלק ממסלולי ההליכה בטרודוס עוברים דרך מעיינות צלולים, נחלים ומפלים. חצי האי אקאמס, שהוא שמורת טבע, מציע מסלולי הליכה חוויתיים, כשהמומלצים הם מסלול אפרודיטה ואדוניס. שבילים אחרים עוברים דרך מטעי זייתים, כרמים ופרדסים, וגם לאורך החוף. הצמחייה בקפריסין ייחודית עם צמחים אנדמיים ופרחים כמו סחלבים, צבעונים ושיחי ערער. קפריסין מדורגת בין האזורים הבריאים בעולם בגלל האקלים הנוח שלה. עם יותר מ-320 ימים של שמש בשנה וטמפרטורה נוחה בחורף, קפריסין מתאימה מאד לטיולי טבע. צרו עימנו קשר להזמנת פעילויות וקבלת הצעת מחיר.

 

מה אפשר לראות

באביב

בעונת האביב מכסה את האי מרבד של פרחים - בקפריסין ישנם כ-1600 זני פרחים שונים, עובדה שהופכת את הטיול בטבע לאירוע ססגוני ששווה כל מאמץ. באויר יש ריח נעים של פריחה והשדות מלבלבים במגוון של צבעים. כלניות צהובות, כחולות ואדומות, פרג אדום, סחלבים נדירים, רקפת קפריסאית, סייפנים, איריס, צבעונים, חרציות, יקיתון, נרקיסים ועוד. קפריסין ידועה במיני הסחלבים הרבים שלה - ניתן למצוא כ-44 זנים שונים על האי. מגוון הציפורים בקפריסין מונה יותר מ-100 סוגים. ציפורים נודדות נהנות מן התנאים הנוחים ומזג האויר הטוב על האי, כמו הפלמינגו הוורוד שמגיע בכל שנה, נשאר מהחורף ועד האביב ושוהה באיזור האגם המלוח בלרנקה. מיני ציפורים חשובים הם: פלמינגו, פרוש, החוגלה הקפריסאית, זמיר ואחרים.

 

בקיץ

בימות הקיץ כדאי לטייל באיזורים הגבוהים והקרירים של ההרים. שבילי ההליכה יובילו אתכם דרך ארזים ריחניים, צנוברים, אורנים, עצי חרוב, עצי אלון ויערות ברושים. הארז הקפריסאי הוא זן ייחודי לאי וגדל בשני אתרים בלבד. מסלולי ההליכה יקחו אתכם דרך נקודות נוף מרהיבות עם נקודות תצפית לכפרים ולים. חלק משבילי ההליכה עוברים לאורך נחלים צלולים ומפלים, שם ניתן לטבול את הרגליים. בכפרים היפים תוכלו לראות קפלות רבות וללמוד מעט על התרבות של האי.

 

בסתיו

הסתיו בקפריסין נעים ומהנה. במשך היום הטמפרטורות נוחות ומאפשרות להנות מטיולים בטבע. ניתן ללכת לאורך הים ואפילו לשכשך במימיו. עונת הרחצה בקפריסין היא מהארוכות ביותר באיזור הים התיכון ולעיתים קרובות ניתן לשחות בים עד סוף נובמבר. פרחים כמו הפוינסאטיה והנורית מלבלבים בסתיו.

 

בחורף

טמפרטורות מתונות ושעות שמש רבות הופכות את החורף לעונה אידיאלית לטיולים. הטמפרטורות ביום נעות בין 15° ל- 22° ויש 5 עד 7 שעות שמש ביממה.

 

מסלולים לדוגמא

הרי טרודוס

סטברוס אגיאסמטי - פנאגיה טאו ארקה (Stavros Agiasmati – Panagia tou Araka)

זהו מסלול שכולו בטבע. יוצאים מכנסיית סטברוס אגיאסמטי ועולים דרך איזור מיוער. ממשיכים דרך כרמים נטושים וחוזרים ליער עד הכפר לגודהרה (Lagoudhera), משם הולכים בדרכים יפהפיות עד כנסיית פנאגיה טאו ארקה.

אורך המסלול: 7.5 ק"מ, זמן: 2-4 שעות

 

שביל ארטמיס - מעגלי (Artemis Trail )

נקודת המוצא היא 300 מטר מהצומת שבין הדרך לקצה הרי אולימפוס וטרודוס - הכביש הראשי של פרודומוס. דברים מעניינים בדרך: יער אורנים שחור, מינים אנדמיים נדירים של צמחים, תופעות גיאולוגיות של האיזור, גישה לשני עצי אורן שחור בני 500 שנה.

אורך המסלול: 7 ק"מ, זמן: 2.5-3 שעות

 

שביל קלדוניה (Kaledonia Trail)

נקודת המוצא היא כ-300 מטר מעל הכביש הראשי טרודוס-פלטרס. המסלול יורד דרך יער עבות, לאורך נהר קירוס פוטאמוס הזורם כל השנה. חולפים על פני מפלי קלדוניה ומסיימים בנקודה פסילו דנדרו מעל הכפר פאנו פלטרס.

אורך המסלול: 3 ק"מ, זמן: 1.5 שעות

 

אקאמס

שביל אדוניס - מעגלי (Adonis Trail)

נקודת המוצא היא במרחצאות של אפרודיטה, שם לפי האגדה אלת האהבה נהגה להתרחץ. נקודות מעניינות בדרך הן הנוף לפוליס, נוף לקייפ ארנאוטיס (אקאמס) ויער פאטוס. השביל עובר דרך שני מעיינות של מי שתייה: פירגוס טיס ריגאיניס (מגדל המלכה) וקפלובריסיה,שם הוא מתחבר לשביל סמיגיס. על מנת להשלים את המסלול המעגלי השביל ממשיך כ-400 מטר דרך הכביש הראשי שמחבר בין מרחצאות אפרודיטה ופוליס.

אורך המסלול: 7.5 ק"מ, זמן: 3-4 שעות

 

שביל אפרודיטה - מעגלי (Aphrodite Trail)

נקודת מוצא: המרחצאות של אפרודיטה. החלק בין המרחצאות ופירגוס טיס ריגאיניס (מגדל המלכה) משותף עם שביל אדוניס. השביל עולה לגבעה הידועה בשם מאוטי טיס סוטירס (Moutti tis Sotiras) בגובה 370 מטר. זה יכול להיות קצת מעייף, בעיקר בקיץ. כדאי לציין שבדרך ניתן לראות עץ אלון ענק בן מאות שנים. ישנם מעיינות עם מי שתיה בשתי נקודות: בפירגוס טיס ריגאיניס ובקפלובריסיה.

אורך המסלול: 7.5 ק"מ, זמן: 3-4 שעות

 

איזור לימסול / לרנקה

שביל גרמסוגיה דאם (Germasogeia Dam Trail)

נקודת המוצא היא הכביש מפויניקריה לפרסטיו בצד המזרחי של הסכר. השביל עובר דרך פיסת אדמה קטנה שמתרחבת לסכר. הסכר עשיר בסוגים שונים של דגים.

אורך המסלול: 1.3 ק"מ, זמן: 30 דקות

 

פאנו לפקרה - קאטו דריס (Pano Lefkara – Kato Drys)

נקודת המוצא היא פאנו לפקרה. השביל מתחלי ומסתיים בשתי נקודות הנמצאות במרחק 600 מטר אחת מהשניה לאורך הכביש הראשי לכפרי וואוואטסיניה. השביל מתחבר לשביל פאנו לפקארה-כנסיית מטפורפוסיס טאו סוטירוס. נופים מקסימים מסביב.

אורך המסלול: 2.5 ק"מ, זמן: 1.5 שעות